עו"ד מקרקעין – מתי ניעזר בו?

בין אם אתם מתכוננים לרכוש בית, מתארגנים עם קבוצת רכישה לקניית מגרש, או קונים דירה, אתם כנראה תזדקקו לעורך דין מקרקעין. חשיבות הנושא היא עצומה, מכיוון שגם אם אתם רוכשים נדל"ן כל שני וחמישי, ישנם המון דברים אשר עורך הדין מוסמך, בקיא ויודע עליהם לאחר כל שנות הלימודים והניסיון שהוא עבר. אתם ממש לא רוצים להגיע למצב בו לאחר שרכשתם את הנכס ומתגלה כי הנכס בכלל תחת צו הריסה, מוגדר בתור סוג נכס אחר ממה שחשבתם או אולי יש לו חריגות בבניה.

אז מתי נצטרך עורך דין מקרקעין ומתי לא 

נדלן ועסקים

במקרה ואנחנו שוכרים דירה או בית, אין לנו באמת חובה להיעזר בעורך דין מקרקעין אך מומלץ מאוד לתת למקצוען לבדוק ולעבור על החוזה כדי לראות שהוא תקין ומסודר. ישנם לא מעט חוזי השכרה או חכירה אשר האדם הפשוט לא יכול להבין בגלל השפה הכתובה.

במקרה בו אנחנו רוכשים נכס נדל"ן ומוכר הנכס או הקבלן כבר מחזיק בעו"ד מקרקעין, הדבר לא אומר שאין לנו צורך להצטייד גם אנחנו בעו"ד נדל"ן משלנו. חשוב להבין שעורך הדין מטעם המוכר עוזר ודואג אך ורק לצד המוכר, הוא לא נמצא לטובתנו, ואנחנו חייבים להיעזר בעורך דין מטעמנו אשר ישתתף בביצוע העסקה.

לפעמים יש קונים אשר מסתכלים על העלות וחושבים שעדיף להם יהיה לחסוך את הסכום, אך על דבר כזה הם יכולים ונוטים לשלם ביוקר. ישנם מוכרים או קבלנים אשר ינסו לנצל את המצב החשוף בהם אלא אשר לא הצטיידו בעורך דין מקרקעין נמצאים.

חשוב לזכור שכאשר אנחנו משלמים עבור שירותיו של עורך דין מסוג זה, הוא יעשה את עבודתו נאמנה כדי לא לאפשר לנו לקנות חתול בשק, אם לא נעשה זאת, המחיר אשר אנחנו עלולים לשלם יהיה גבוהה הרבה יותר משירותיו גם של עורך הדין היקר ביותר.

עו"ד מקרקעין בחיפה

העיר חיפה ידועה בזכות שטחי הנדל"ן הייחודיים שלה. העיר כולה בנויה על צלע הר הכרמל ובמרגלותיו הים התיכון. שוק הנדל"ן בחיפה תמיד מתפתח ומעניין ויכול להציע לנו המון אפשרויות מסקרנות.

כאשר אנחנו רוצים לבצע רכישה או חכירה של נכס בעיר, מומלץ מראש לחפש עו"ד מקרקעין בחיפה, אשר מכיר אותה העיר ואת חוקיה על בוריהם, ויוכל להיות לכם לעזר בכל שלבי הרכישה.

איך לבחור את עו"ד מקרקעין המתאים

הדבר הכי חשוב שיש להתייחס אליו כאשר אנחנו מחפשים עורך דין מקרקעין הוא תחום ההתמחות שלו. זה לא באמת משנה אם מדובר בעורך הדין הטוב ביותר במדינה או אולי הוא חבר קרוב, אם תחום ההתמחות שלו הוא לא מקרקעין הוא לא האדם הנכון למשימה. רצוי לבחור בעורך הדין המנוסה ביותר בתחום אשר יוכל לספק את השירות הטוב ביותר. נסו להתייעץ עם חברים ובני משפחה ואם אתם מכירים עורך דין אשר לא מגיע מהתחום, יש סיכוי טוב שהוא מכיר ויכול להמליץ על אחד כזה.