האם לפנות בעצמך או להזמין חברת פינוי תכולת דירות (ולמה)

פינוי דירה הוא הליך מורכב המחייב תכנון קפדני, ידע וניסיון עשיר בתחום. רבים תוהים האם להזמין חברה מקצועית לפינוי תכולת הדירה או לחסוך בעלויות ולהתמודד לבד עם המשימה. לכן, כדאי ללמוד מניסיונם של אחרים ולהבין מדוע יש להזמין חברה מקצועית לפינוי הבית.

עבודה מקצועית עם אחריות

פינוי דירה

כדי לפנות תכולת דירה שקיבלתם בירושה, רכשתם לצרכי השקעה או אם אתם מעוניינים לפנות חפצים כבדים ומיותרים בנכס שלכם – חשוב להזמין שירות מחברת פינוי מקצועית, מוכרת ואמינה. איך בודקים אמינות? המלצות כמובן וכמה שיותר. ראוי לציין כי לחברת פינוי מקצועית ומנוסה יש שיטות עבודה מתקדמות כדי לפנות את תכולת הדירה ואת החפצים השונים ללא גרימת נזקי רכוש, ותוך זמן קצר יחסית.

את הפריטים השונים שמפנים מהדירה לא ניתן סתם כך להשליך לרחוב. אם תעשו זאת, אתם מסתכנים בקנס גבוה מהפיקוח של הרשות המקומית. כיום יש חוקים נוקשים ביותר בנושא השלכת חפצים, לכן כדאי לדעת כי חברת פינוי תכולת דירות פועלת בהתאם לחוק ולפי תקנות העזר הנוגעות לפינוי חפצים מדירות. החברה מציבה מכולה ברחוב, אליה משליכים את כל הפריטים הישנים. בסיום העבודה מפנים את המכולה לאתרי אשפה מורשים, בהתאם לחוק.

גם אם יש לכם רק מעט פריטים שברצונכם לפנות מהנכס, כדאי לכם להזמין חברה מקצועית ולא להסתכן בהשלכתם לרחוב. עליכם לזכור כי מוצרי חשמל כמו מקרר, מכונת כביסה, רהיטים ישנים ופריטים אחרים עלולים לסכן את הילדים, להפריע לתנועת הולכי הרגל, לגרום להורים עם עגלות תינוק לרדת לכביש בגלל החפצים ברחוב או לגרום נזק לרכוש צד שלישי.

לכן, חשוב לבצע פינוי תכולת דירות בהתאם לחוק ולתקנות השונות, לרבות חוקי המשרד לאיכות הסביבה. בנוסף, כדי לפנות חפצים גדולים וכבדים מהדירה עליכם לבקש עזרה מחברים, מקרובי משפחה או מקולגות מהעבודה, ואתם מסתכנים בנזק בריאותי לגופכם מאחר שאינכם מורגלים לסחוב חפצים גדולים וכבדים. פינוי חפצים גדולים מחייב ניסיון רב וכוח פיזי שיש לצוות של חברת פינוי תכולת דירות. נזק בריאותי הוא סיכון מוחשי גם במקרה של פינוי תכולת דירה מוזנחת, דבר אשר ישנן מעט חברות המתמחות בו ודורש כיסוי ביטוחי מורחב לעובדים. אינכם רוצים למצוא את עצמכם אחראים לעובדים המפנים את דירתכם נכון? אם תבררו תגלו שישנן מעט חברות שפועלות עם ביטוח מתאים.

כדאי לדעת כי חברת פינוי תכולת דירות מבטחת את עובדיה וכל עבודה כוללת אחריות. כך, אם נגרם נזק לרכוש אחד השכנים, לדוגמה נזק לקירות או לדלתות בחדרי המדרגות, נזק למכונית החונה ברחוב, נזק בלובי של בניין המגורים וכדומה, הרי שחברת הפינוי נושאת באחריות והיא תפצה את הצד השלישי בגין הנזקים.

כלים מקצועיים

למראית עין נראה כי כל אחד יכול לפנות את תכולת הדירה לבד, בין אם זו תכולה חלקית או מלאה. עם זאת, כאשר ניגשים למלאכה– מגלים כי חייבים ציוד מקצועי כמו כלי עבודה מיוחדים כדי לפרק רהיטים גדולים וכבדים. לעתים יש צורך לפנות חפצים דרך החלון או דרך המרפסת משום שלא ניתן להוציא אותם מפתח דלת הכניסה או שבבניין יש חדר מדרגות צר.

בנוסף, כפי שנכתב כבר, יש לדאוג לפינוי באותו היום של החפצים מהרחוב כדי להימנע מקנס גבוה או מתאונות מצערות. לכן, כאשר בוחנים את כדאיות פינוי תכולת הדירה באמצעות חברה מקצועית ומובילה, מגלים כי היתרונות רבים על החסרונות. מעבר לכך, יש מקרים בהם חברת הפינוי תציע פינוי בחינם או תמורת תשלום נמוך בתמורה לרכישת תכולת הדירה.