גילאת גרינברג עם טיפים לבחירת השקעת נדל"ן מניבה

כאשר אנו מתכוונים להשקעות נדל"ן הבעיה הגדולה ביותר על פי מומחית הנדל"ן גילאת גרינברג הינה הקפיצה הראשונה למים. משקיעים שכבר היו בתחום והשקיעו במספר נכסים קלים יותר בדעתם לעומת אילו שעדיין לא ביצעו את טבילת האש הראשונה שלהם, הם פשוט בודקים לפי המספרים את כדאיות העסקה בהווה ובעתיד ויוצאים לדרך.

מאמר זה מיועד לאילו אשר מעולם לא התנסו בתחום השקעות נדל"ן ומעוניינים להתחיל לעסוק בזה. תחום השקעות נדל"ן בארה"ב, בארצות הברית הוא שקוף מאי פעם, ישנם מאגרי מידע עצומים המאפשרים לראות כל נתון על הנכס בו אנו מעוניינים להשקיע. לטענת גילאת גרינברג, קיימים יתרונות רבים יש בהשקעות נדל"ן בארה"ב כמו למשך העברת נכס בטאבו לידך חברת טייטל קומפאני בודקת האם חלים על הנכס חובות או עיקולים למינהם ורק לאחר שהנכס נראה נקי החברה מעבירה אותו לידיך.

גילאת גרינברג על בחירת השקעת נדל"ן מניבה בחו"ל גילאת גרינברג מומחית נדלן

דבר ראשון יש להבין כי המרחק בהשקעות נדל"ן בחו"ל יכול להוות גורם בעייתי לעיתים. יש לסמוך על אדם שיהווה גורם שלישי ויטפל בנכס שלכם באופן טוטלי.

כתושב זר אנו לא צריכים לדעת כמה עולים תיקונים שונים בנכס אותו רכשנו לדוגמא כמה עולה לתקן נזילה או פיצוץ בצינור וכדומה. לכן ניתן לשכור חברת אחזקת נכסים אשר תדאג לכל הקשור לתיקונים. יש לוודא רק שנשלחות אליכם חשבוניות מקוריות של התיקונים.

דבר נוסף שמדגישה גילאת גרינברג הוא בחירת חברת אחזקה נכונה. חלק גדול מאיכות העיסקה היא תפקוד חברת האחזקה. חברת האחזקה שנבחר תהיה מיופת כח שלנו בנכס ותתחזק לנו את הנכס בכל הקשור לתיקונים, נזילות, חשמל, שיפוצים ולעיתים אף גביית תשלומי השכירות, החברה מתחייבת לשמר רמת תשואה מסויימת ולכן דואגת לכל הקשור בנכס שלכם.

גרינברג מבהירה כי חשוב לשים לב גם לנתוני העיסקה, חשוב ביותר לבדוק את נתוני הנכס בהווה, בקשר לנתוני העתיד זה רק צפי, אך חשוב לבצע כמה שיותר בדיקות על הנכס. יש לבדוק את מחיר הנכס העכשוי לעומת מחירים של נכסים שונים באיזור, לבדוק על השקעות נדל"ן או עסקאות נדל"ן שונות שבוצעו באיזור, כך נוכל לקבל ידע לגובה המחירים באיזור. בנוסף למחיר הנכס יש לבדוק גם מהי רמת התשואה, למשל אם נכס מסויים עולה לנו 50 אלף ומחירי הנכסים בשכונה מגיעים ל80-15 אלף.. אם נשפץ את הנכס שלנו ונשקיע בו ניתן להגיע לתשואה יפה בעתיד.