הלוואות בנקאיות לעסקים – פתרונות מימון

הלוואות בנקאיות הן צורך חיוני והגיוני בעולם העסקי. כל בעל עסק זקוק מפעם לפעם למקור מימון חיצוני לעסק. המימון משמש הון התחלתי להקמת העסק, פיתוח עסקי או שיקום עסקים שנקלעים לקשיים. המקור הראשון אליו פונים כל בעלי העסקים הוא הבנק. המחלקה העסקית בבנקים מנהלת את חשבונות הבנק של העסק ומכירה את ההתנהלות שלו בעבר. על אף הרצון לעזור ולתמוך בבעל העסק ברגעים הקשים חשוב להבין כי הבנקים הם גופים כלכליים שפועלים למטרת רווח. במקרים בהם ישנו סיכון כי בעל העסק לא יוכל להחזיר את הסכום לא תאושר ההלוואה.

לצד קשיים בקבלת הלוואות בנקאיות לעסקים חשוב לציין גם את שיעורי הריבית. בכל הגשת בקשה לקבלת הלוואה חשוב לבחון את תנאי ההחזר ושיטת חישוב הריבית. הבנקים מבקשים להפיק רווחים ומצמידים ריבית גבוה להלוואות בסיכון גבוה. שיעורי הריבית משתנים בהתאם לגובה הסכום, ההיסטוריה הכלכלית של הלקוח, הון עצמי ונכסים אישיים ורמת הסיכון שמקבל על עצמו הבנק.

הבנק לא מאשר – מה עושים? 

הלוואה בנקאית לעסק

במקרים רבים הבנק לא מצליח לספק פתרון מתאים. הבנק דוחה את בקשת ההלוואה או מציע תנאי החזר ושיעורי ריבית שלא ניתן לעמוד בהם. ההחלטה החכמה תהיה פנייה למקורות מימון אחרות. אנשי המקצוע ממליצים כנגד שיעבוד הבית למטרת שיקום העסק או קבלת הלוואות בתנאים בלתי אפשריים. קיימים פתרונות נוספים ואפשר יהיה לקבל הלוואות לעסקים ובסיוע מקצועי גם במקומות אחרים. לצד הבנקים מציעים גם גופים פיננסים אחרים הלוואות לעסקים וניתן כמובן גם למצוא הלוואות לעסקים בערבות המדינה.

קריטריונים לאישור הלוואות לעסקים

כל גוף פיננסי קובע בעצמו את הקריטריונים לאישור הלוואות לעסקים ואנשים פרטיים. הקריטריונים מושפעים מרמת הסיכון שמקבל על עצמו הגורם המממן, הרקע הכלכלי של בעל העסק ושיעורי הריבית הנוכחית במשק. בכדי להגדיל את הסיכוי לקבלת הלוואות לעסקים בערבות המדינה מהקרנות המתאימות או מהבנק יש להכין מבעוד מועד תכנית עסקית מקצועית שמפרטת את מצבו הכספי של העסק, התנהלות כספית בעבר, רשימת נכסים, הסיבות להגשת הבקשה, תכנית הפיתוח ותכנית החזרת התשלומים.

בעלי עסקים שמבקשים הלוואות למטרת שיקום העסק מתבקשים לפרט גם את הצעדים שהביאו את העסק למצב הכספי הבעייתי בו הוא נמצא. ללא תכנית עסקית מפורטת שכוללת את כל הפרטים לא ניתן יהיה לקבל אישור. אל התכנית חשוב לצרף כמובן את טופס הבקשה המתאים, לכל גוף פיננסי טופס משלו. את הטפסים ניתן יהיה למצוא באתרי אינטרנט מתאימים ובפנייה אל מוקדי השירות.

ההכנות לקבלת הלוואות בנקאיות לעסקים זהות להכנות להגשת בקשות לקבלת הלוואות לעסקים בערבות המדינה. בעלי עסקים רבים נוהגים לפנות במקביל לכמה גופים, כאשר הם בוחרים לבסוף במקור שמציע להם את התנאים הטובים ביותר. הפגישה האישית בה מתבקש בעל העסק להציג את התכנית העסקית ולהשיב לשאלות חיונית להצלחת התהליך. בעלי העסקים מתבקשים ללמוד היטב את התכנית העסקית ולהגיע אל הפגישה רגועים ומסודרים.

למידע נוסף בנושא גיוס הלוואות בנקאיות לחצן כאן