נדל"ן בבנימינה – מידע והמלצות

היישוב בנימינה נזכר לא מעט בתרבות הישראלית, בין היתר בשיר הידוע של אהוד מנור "ימי בנימינה" הסוקר את ילדותו שם, וכן היישוב נחשב לאחד מאבני היסוד של היישוב העברי לפני קום המדינה וככזה הוא כולל לא מעט אתרים היסטוריים חשובים. במהלך השנים אחרי הקמתו ועד היום, הוקמו ביישוב לא מעט מקומות שהפכו אותו למוקד משיכה, הן עבור מי שמחפש איכות חיים למגורים וכן מקום ליהנות ממנו בסופשבוע או בטיולים של יום אחד.

בדומה לאחותה מצפון, זיכרון יעקב ולשורה של ישובים באזור, גם בנימינה נחשבת ליישוב מאוד מפותח ועשיר וככזה, ניתן למצוא בו נדלן במחירים מאוד גבוהים. העלייה במחירי הנדל"ן בישראל לא פסחה על בנימינה וכך מי שמחפש כיום נדלן למגורים ביישוב, צריך לדעת שמדובר בעלויות שמגיעות למאות אלפי דולרים עד מיליונים. מרבית הבנייה בישוב היא פרטית, ולכן מלבד המבנה עצמו, הרי מי שרוכש נדלן בבנימינה, רוכש למעשה שטח עליו הוא יכול לבנות או לחילופין, לעצב גינה ולגדל בה דברים שונים.

בשביל לקבל הצעות עבור נדלן בבנימינה, ניתן להשתמש בכלים שונים שעומדים לרשותנו. כמובן שהאופציה הטובה ביותר היא לפנות אל סוכני נדלן באזור. מדובר על סוכנויות לתיווך אשר מציעות בשם הלקוחות שלהן, תושבי המקום, מבנים למכירה או השכרה. מדובר הן על מבני מגורים והן על מבני מסחר. רצוי מאוד, אם פונים לסוכנות נדלן, לא להסתמך אך ורק על מה שהן מציעות ומציגות, אלא להגיע לאזור וללמוד אותו. בדומה למקרים אחרים, קיימת סבירות גבוה, שבעל המבנה יעדיף להשאיר את כל העיסוק בהשכרה או במכירתו למתווך והוא לא יעסוק בכך בעצמו.

אופציה אחרת, היא לחפש דרך אתרי אינטרנט שעוסקים בתיווך ומכירה של נדלן בבנימינה. הבעיה היא, שאתרים אלו לא תמיד מציגים את התמונה המלאה ויש לא מעט אנשים אשר מעדיפים לא לפרסם דרכם אתרים למכירה או השכרה, אלא בוחרים לעשות זאת דרך גורמים מוסמכים כגון מתווכים.

מה צריך לבדוק כשמחליטים לרכוש נדלן בבנימינה

נקודה זו מחולקת לשני חלקים. חלק אחד מתייחס לנכס עצמו, יש לבדוק למי הוא שייך, מה הזכויות עליו, מה ניתן לעשות איתו, מה תוכנית המתאר באזור, וכל דבר שיכול להשפיע על מחיר הנכס מחד ועל האפשרות לרכוש אותו ולעשות בו שימושים שונים בעתיד.

חלק שני מתייחס למיקום הנכס, האם יש באזור מרכז מסחרי, בתי ספר וגנים, כמה זמן לוקח להגיע ממנו אל מקום העבודה, האם עובר בו תחבורה ציבורית, כל דבר שיכול להשפיע על איכות ורמת החיים שלנו בנכס.

רק לאחר מכן, נוכל להחליט האם הנכס מתאים לנו או לא.