רכישת נדל"ן בארה"ב – כן או לא?

בעקבות משבר הנדל"ן החריף שפקד את ארצות הברית בשנת 2008 רכישת נדל"ן בארה"ב נחשבת כיום למאוד כדאית ומהווה השקעה כלכלית חכמה אם עושים זאת בדרך הנכונה. חברות השקעות מציעות לכל אדם המעונין לרכוש דירות למכירה בארה"ב או בתים בתהליך פשוט ויעיל. אותן חברות נותנות שירות זה בתמורה לסכום כלשהו המהווה חלק מהתשואה המתקבלת מההשכרה של הנכס. מומלץ להכיר היטב את התחום של השקעות נדל"ן בארה"ב טרם מחליטים לבצע את הרכישה.

השקעות נדל"ן בארה"ב – בעלות על הנכס

רכישת נדלן בארה"ב

כאשר רוכשים נדל"ן בארה"ב דרך חברת השקעות, חשוב לדעת כי בעלות הנכס רשומה על שמכם בלבד. הבעלות המלאה המקנה זכויות וגם חובות חלה רק עליכם וחברת ההשקעות אינה רשאית לבצע פעולות ללא האישור שלכם. אז בכל זאת, למה אתם זקוקים לחברת השקעות? תהליך רכישת נדל"ן בארה"ב הוא לא פשוט ודרושים אנשי מקצוע המכירים את התחום. חברת השקעות תמצא עבורכם את הנכס המתאים, תלווה אתכם לאורך תהליך רכישת הנכס וניהולו ותדאג גם לנושא הביטוח של הבית. עם זאת, הבעלים היחידים שיהיו רושמים ברשות המקרקעין של אותו אזור בו רכשתם את הבית הוא אתם בלבד.

נדל"ן בארה"ב – איך מתבצעת הרכישה?

אם החלטתם שאתם מעונינים לרכוש בתים או דירות למכירה בארה"ב, לאחר שתבחרו את הנכס בו אתם מעונינים, יתחיל תהליך רכישת הנכס. יהיה עליכם להעביר את הסכום הנדרש לרכישת הנכס לעו"ד האחראי על ניהול הנכס או לחברה המנהלת את עסקות הנדל"ן באותו אזור רכישה. לאחר כחודש, תקבלו הודעה שתציין כי הנכס נרשם על שמכם. לאחר שקיבלתם את האישור שהנכס שייך לכם באופן חוקי, תקבלו צ'קים לאותה שנה על סכום עליו סיכמתם מראש עם חברת ההשקעות בהתאם לתשואה שאותה הם יקבלו.

נדל"ן בארה"ב – מכירת הנכס

במידה ואתם מעונינים למכור את הנכס, אתם רשאים לעשות זאת. חברת ההשקעות אינה יכולה להכריח אתכם או למנוע מכם מלמכור את הנכס. כאשר מבצעים עסקת רכישה של השקעות נדל"ן בארה"ב, חשוב לבדוק את החוזה שבניתם מול חברת ההשקעות שכן במרבית מן המקרים, יצוין סעיף המעניק אחזו מסוים שיועבר מכם אל חברת ההשקעות, במידה והחלטתם למכור את הנכס מבעוד מועד וזאת לפני שהחוזה הסתיים.