אפשרויות קניית דירה חדשה בישראל

העסקה הבולטת ביותר בשוק הנדל"ן הישראלי היא רכישת דירה. כל משפחה בראשית דרכה שמעוניינת להתחיל להתבסס בחיים, מבינה שאחד הצעדים הראשונים והכרחיים הוא רכישת דירה. חשוב מאוד להתאים את אופי הדירה עבור בני הבית, על מנת להימנע מהרפתקאות מיותרות שיעלו בעבורכם כסף רב.

זכרו כי ככל ששטח הדירה גדול יותר כך עלות ההחזקה תהיה גבוהה בהתאם. ארנונה למשל מחושבת על פי מטר רבוע. כמו כן ניקיון דירה גדולה, וטיפול בנזקים לאורך שנים יצרכו ממכם כסף רב. רבים טועים בדרך החשיבה שלהם, ויוצאים מנקודת הנחה שאם כבר קונים עדיף לקנות דירה גדולה. זוהי טעות חמורה. המודל המועדף הוא לקנות דירה קטנה בסביבות שלושה חדרים (כך גם המשכנתא נמוכה ועליות החזקת הדירה נמוכות גם כן) ולאחר כעשר שנים במידה והמשפחה מתרחבת ניתן לשדרג לדירה גדולה יותר בסביבות ארבעה עד חמישה חדרים. בכסף שתחסכו לאורך כל השנים הללו בדירה הקטנה, תוכלו להשקיע בשדרוג לדירה גדולה יותר. רכישת דירה בישראל

דירות בארץ ניתן לרכוש במגוון רחב מאוד של אפשריות. אפשר לקנות דירה בשיטת בנה ביתך. כלומר התוכנית והביצוע הם באחריות הקונה. היתרונות בכך הם שאפשר לעצב ולבנות את הדירה בצורה שרוצים, ולשלוט בתהליך לכל אורכו. החיסרון הינו בכך, שתהליך בניית דירה הוא ארוך ומייגע הכולל אישורים רבים, העסקת קבלנים מתחומים שונים וזמן רב מאוד של התעסקות. אופציה אחרת היא לקנות דירה מוכנה ואף מרוהטת בתוספת תשלום מפרוייקט בנייה של חברות נדלן ישראליות כגון אפריקה ישראל, תדהר, אביב, גינדי ואחרות.

כאמור במקרה כזה היתרון הוא שאתם מקבלים דירה מן המוגמר, ללא כל התעסקות בפן הלוגיסטי של הבנייה. מדובר בסידור נוח מאוד המאפשר לרוכשים לבצע כניסה חלקה לבית מגוריהם. החסרון הוא שהטעם האישי שלכם פחות יורגש בדירה החדשה. לא תוכלו לשנות דברים מרחיקי לכת, ותצטרכו לקבל את הדירה כפי שהיא. ישנם אנשים שמאוד חשוב להם שטעמם האישי יורגש, ועל כן, דירה מסוג זה עלולה להיות בעייתית עבורם במקצת. אין ספק שישנם יתרונות וחסרונות בקניית דירה מן המוכן או בשיטת בנה ביתך. שימו את הדגש על מה חשוב לכם יותר, וכך תדעו לקבל את ההחלטה הנכונה בעבורכם.