נדלן בגרמניה – מה חשוב לדעת?

בשנים האחרונות חברות ישראליות רבות נוטות לקיים רכישות נדל"ן מניב בגרמניה בשווי של מאות מילוני אירו, בשל תנאי השוק בגרמניה הקורצים למשקיע הישראלי, התנאים המשפטים הבהירים והנהירים לכל והכלכלה היציבה המאפיינת את גרמניה.

  • דברים שחשוב לדעת לפני רכישת נדלן בגרמניה. כאמור, לאור תנאי השוק המטיבים עם המשקיע הישראלי בגרמניה, רבים בוחרים לרכוש נדלן מניב, בדרך כלל במסגרת של חברות ותאגידים ישראליים. מה שחשוב לדעת לפני רכישת נדלן שכזה, הוא ששוק ייזום העסקאות הללו בגרמניה הוא פרוץ- ישנם הרבה משקיעים שלא הצליחו לשכלל את השקעותיהם לכדי הסכמי או עסקאות מכר. חשוב להיות מודעים לחוסר מקצועיות של מתווכים, אשר אינם בקיאים בחוק הגרמני בתחום הקרקעות והנדלן. מתווכים לא מקצועיים הבינו את הפתח שנוצר בשוק לאור ביקוש רב וגורמים נזקים רבים למשקיעים. פעמים רבות, הנכס מאופיין בצורה המטיבה עמו יותר מאשר הקיים במציאות, כך שמה שמוצג למול המשקיע אינו מדויק כלל.
  • מה חשוב לעשות על מנת להימנע מתקלות? כאמור, ישנן סכנות ברכישת נדלן גרמני מהארץ, לכן יש להיערך ולנקוט באמצעי הזהירות המתאימים טרם ביצוע הרכישה. חשוב מאד להיעזר בעורך דין ונוטריון מקצועיים ומומחים בתחום נדלן בגרמניה בבואכם לבצע עסקת רכישה של נדלן גרמני. חשוב לבחור בעורך דין נוטריון אשר בקיא בדין הגרמני, הפועל בשיתוף של עורכי דין גרמנים והבנקים בגרמניה. עורך הדין יכול לחסוך לכם את התקלות הטמונות ברכישת נדלן מניב בגרמניה.
  • כיצד תבחרו בעורך דין נוטריון הטוב ביותר? בבואכם לבחור עורך דין נוטריון לקראת ביצוע עסקת רכישת נדלן גרמני, עליכם לשים לנגד עיניכם מספר אלמנטים חשובים- המחיר שגובה עורך הדין, רמת המקצועיות שלו וזמינותו. אלו שלושה דברים שחשוב מאד שיהיו בעורך הדין שלכם באופן כללי ובאופן מיוחד כשזה נוגע לעסקאות רכישת נדלן גרמני המאופיינות ברמת סיכון מסוימת. בצעו סקר שוק באשר למחירים שגובים עורכי דין העוסקים בעסקאות מסוג מכר נדלן גרמני ובחרו במשרד עורכי הדין המציע מחירים אטרקטיביים וממוצעים ביחס ליתר השוק. בנוסף, וודאו כי משרד עורכי הדין בו בחרתם מתמחה בתחום הספציפי של נדלן גרמני- שכן ישנה חשיבות גבוהה מאד לקשרים של עורך הדין עם הרשויות, הבנקים ועורכי הדין הגרמניים בתהליך של רכישת הנדלן "בשלט רחוק" מהארץ. שלישית וחשוב לא פחות- בחרו בעורך דין בעל רמת זמינות גבוהה. לאור העבודה שעסקאות המכר הן עסקאות המלוות בהוצאת הון גדולה יחסית, על מנת לשמור על ראש שקט בחרו בעורך דין הזמין אליכם ושייתן מענה מקצועי לכל בקשותיכם ושאלותיכם.

העתיד העסקי – נדלן בגרמניה

העתיד הוא לחלוטין בנדלן מניב בגרמניה, בין אם מדובר ברוכש פרטי או בחברה או תאגיד. חשוב לבצע את ההליך בצורה נכונה ומדויקת בכדי למנוע תקלות.