רכישת דירה בברלין – האם כדאי?

כיום, חברות, תאגידים ואנשים פרטיים מרבים לרכוש נדלן מניב בגרמניה בתור דרך לקבלת תשואות וזאת לאור תנאי הרכישה של נדלן בגרמניה הקורצים למשקיע הישראלי, כמו למשל, תנאים משפטיים ברורים. מה צריך לדעת לפני רכישת דירה בברלין?

  • מדוע כדאי לרכוש דירה בברלין? ברלין אחת הערים המתוירות ביותר בעולם, אליה מגיעים תיירים מכל הסוגים ומכל העולם. מחירי הדירות באופן יחסי לערים אחרות באירופה, הם זולים, בייחוד ביחס למחירי הדיור בישראל. תנאי ההלוואה בגרמניה, התנאים המשפטיים והפוטנציאל להעלאת שכר דירה הם נוחים במיוחד לבעלי דירות כך שהעסק הופך למשתלם באפן מיוחד. ישראלים רבים כיום רוכשים נדלן מניב בברלין בפרט וגרמניה בכלל לאור התנאים הנוחים והמשתלמים והמחירים הנמוכים יחסית.
  • מחירי הדירות בברלין. מחיר דירה ממוצעת בברלין עומד על טווח של בין 120,000 אירו ועד 130,000 אירו. מחירי הדירות תלויים כמובן במיקום המדויק בעיר, גודל הדירה (המחיר הוא לרוב פר מ"ר), האמצעים הכלולים בדירה ובבניין המגורים וכדומה. את עסקאות רכישת הנדלן המניב בגרמניה בכלל ובברלין בפרט מומלץ מאד לעשות בליווי של עורך דין נוטריון, גם אם מדובר באדם פרטי ועל אחת כמה וכמה אם מדובר בחברה או תאגיד ורכישה של בניינים ולא דירות. על עורך הדין להתמחות בדיני הקרקעות והנדלן הגרמניים ולהיות זמין לכם לכל שאלה בנושא.
  • קצת על ברלין והמקומות האטרקטיביים לרכישת נדלן. ברלין היא עיר בה חיים כיום כ-3.5 מיליון תושבים והיא אחת מהערים הגדולות באירופה. ברלין מחולקת לרובעים ואוכלוסייתה מאופיינת בצעירותה והסגנון המודרני והחדשני שלה. כיום, העדיפות לרכישת נדלן מניב בברלין תהיה באזורים התוססים יותר, למשל המיטה והטיירגארדן. חשוב לדעת איזה נדלן כדאי לרכוש בברלין, שכן ישנה משמעות לקומה בה הדירה מצויה, לגודל האידיאלי והמיקום- כל אלו ישפיעו על הביקוש לנכס ועל כמות הכסף שתוכלו להרוויח ממנו לאחר רכישתו. התשובה איננה חד משמעית שכן כל מאפיין של הדירה יכול להוות יתרון או חיסרון – לדוגמא, דירה שהיא קומה נמוכה יחסית יכולה להיות יתרון בשל הנגישות שלה אך מנגד, במרבית הקומות התחתונות של בנייני המגורים תמצאו בתי עסק הפועלים לרוב ביום ולעיתים בלילה, מה שיכול להוות מטרד למתגוררים בדירה הצמודה.

העתיד הוא בדירות בברלין – השקיעו עכשיו

בין אם הינכם עומדים בראש של חברה או תאגיד ובין אם אתם אדם פרטי בעל הון ואתם מחפשים איפה להשקיע אותו, נדלן מניב בגרמניה ובברלין, לב גרמניה, זה המקום. אין שני לתנאים הטובים והמיטיבים עם בעלי הנדלן במדינה ולפוטנציאל הגלום בנדלן של אחת מהערים המתוירות ביותר באירופה כולה- החל מהשכרה ארוכת טווח וכלה בסאבלטים לתיירים, ניתן להפיק רווחים גדולים מדירות בברלין. בבואכם לפתוח בתהליך השקעה בנדלן בברלין היוועצו עם עורך דין נוטריון מוסמך.