נדלן מסחרי להשכרה

השנה היו הרבה דיבורים על נדל"ן מסחרי, בין היתר הייתה התרגשות מרובה סביב עניין "ריבית אפס" שאמורה הייתה לתמוך בנדל"ן, סביב מגמת עליית מחירים של שכירות הנדל"ן המסחרי וצצו אינספור אופציות של נדל"ן מקוון. עם זאת לא משנה כמה מקום יש לקידמה וכמה התנאים הכלכליים עשויים להקשות, תמיד יימצא צורך בהשכרת נדל"ן מסחרי, כך שהשאלה הקריטית היא כיצד ניתן למזער הוצאות ולמצוא את המקום האידאלי.

לפרטים נוספים היכנסו לאתר של החברה לנכסי קיסריה ותקבלו את כל מה שחשוב לדעת על נדלן מסחרי בישראל.

בעל השטח

מהצד של המשכיר, יש להבין שעליו למצות את הפוטנציאל של השטח שנמצא בבעלותו, כלומר שעליו לקבל את הסכום המרבי עבור הנכס ובו בזמן לשמור על ערכו. שתי מטרות אלו ניתנות למימוש כל עוד שומרים על איזון נכון בין היצע וביקוש ויודעים לקרוא את המגמה בשוק. כיוון שלאחרונה יש תנופה בשוק הנדל"ן המקומי ובמקביל סטנדרט הבנייה ממשיך לעלות, לא פעם עולה הצורך לערב צד שלישי- על מנת שזה יביא עמו ניסיון לצד מקצועיות.

בעל העסק 

נדלן מסחרי

לצד בעל הנכס, נמצא בעל העסק שמבקש למצוא את ההזדמנות הטובה ביותר עבורו. לא פעם מיקום היא מילת הקסם שעשויה להוביל להצלחה. על כן גם אם נדלן מסחרי להשכרה יימצא יחסית יקר, הוא עדיין עשוי להיות משתלם, ולו כיוון שהוא נמצא על עורק תנועה ראשי, קהל היעד של העסק סובב אותו וכדומה. מכאן שפרמטר המחיר אינו הפרמטר היחיד שיש לשפוט. כמו כן לאחר שמוצאים מקום ראוי, מומלץ לבדוק מהן תוכניות הפיתוח העתידיות. כך למשל אם מתוכנן שיפוץ באזור, אין זה יהיה חכם לשכור את אותו נדל"ן עבור עסק שמקבל לקוחות, כיוון שהאבק והרעש עשויים להרתיע, או לחלופין אם מדובר על הוספת קווי תחבורה באזור, הרי שאז מקום מרוחק יהפוך במהירות להיות נגיש ומכאן שגם כדאי.

נקודות להתייחסות

כאשר בוחנים נדלן מסחרי להשכרה, יש לבדוק נתונים כלליים כגון מחיר למטר, ואף נתונים נקודתיים כגון אלו פרמטרים המקום כולל, (מיזוג, ריהוט, מעלית, חניה, תקינות תשתיות וכדומה). כמו כן יש אנשים שחושבים שיותר נכון עבורם לרכוש מקום ולא לשכור. במקרה זה יש לקחת בחשבון את ההיתכנות הכלכלית, את הביטחון בקביעות העסק, את התאמת המיקום לאופי העסק וכדומה. עם זאת, כיום רוב בעלי העסקים כן מוצאים לנכון להשכיר ולא לרכוש, וזאת כי נטייה של עסקים היא להיות דינמיים, ומכאן שאופציה של השכרה מאפשרת יותר חופש וגם יותר נכונה מבחינה כלכלית.