ניכיון שיקים לעסקים – פתרון פיננסי לשיקים עם מועד פרעון עתידי

אנחנו משוכנעים ששמעתם כמה פעמים את צמד המילים "ניכיון שיקים" ולא הבנתם בדיוק על מה מדובר. תנו לנו לעשות לכם סדר בעניינים ולהסביר לכם מה זה אומר. מדובר על פתרון מצוין עבור בעלי עסקים שמקבלים לא פעם מלקוחות וספקים שיקים עם מועד פירעון עתידי. למעשה, באמצעות שימוש בשירות ניכיון שיקים, ניתן לתת את השיקים ולקבל תמורתם כסף מזומן. השירות הזה נותן מענה במקרים בהם יש לבעל העסק צורך במימון, בהגדלת תזרים המזומנים בעסק או במידה והוא צריך לכסות חוב.

מהם היתרונות של שירות ניכיון שיקים?

ניכיון שיקים כולל מספר יתרונות בולטים ומשמעותיים והם:

-תזרים מזומנים – השירות מספק לבעל העסק כסף מזומן. על כן, ניתן להתנהל איתו בצורה רגועה, ניתן לקבל הנחות מספקים כי התשלום שניתן הוא תשלום מיידי וכו'.

-הימנעות ממינוס ואשראי – אם בעל העסק נכנס למינוס בחשבון העסקי, הרי שהדבר יכול להיות יקר עבורו, שכן הוא יצטרך לשלם ריביות על המינוס שנוצר. כמו כן, דבר נוסף שייפגע הוא דירוג האשראי שלו. על כן, מומלץ לברר כמה שיותר פרטים על ניכיון שיקים ולהשתמש בו וכך להימנע מפגיעה בדירוג האשראי וגם ממינוס בבנק.

-תנאי תשלום – כאשר בעל העסק בוחר לבצע ניכיון שיקים, הוא יכול לתת תנאי תשלום אטרקטיביים ללקוחות שלו. כך הוא יכול לבלוט מול המתחרים שלו ולתת ללקוחות את השירות הטוב ביותר.

פתרון מימון בעלות נמוכה

גובה הריבית שתשלמו על שירות ניכיון שיקים הוא לא קבוע ומסתכם בכמה אחוזים (יש לבדוק מול החברה מהו גובה הריבית שהיא גובה על השירות). קחו בחשבון שיש כל מיני פרמטרים שמתחשבים בהם על מנת לקבוע את גובה הריבית והם:

-האיתנות הכלכלית של בית העסק

-רמת הסיכון של הלקוח (זה שרשם את השיק)

-תקופת הזמן עד לפירעון השיק

-גובה הריבית במשק (נתון שמושפע מריבית בנק ישראל)

-בטחונות

איך לבחור חברת ניכיון מתאימה?

יש שיקולים שיכולים להשפיע על הבחירה והם:

-אמינות, פיקוח ואחריות – יש לבדוק שהחברה עוסקת שנים רבות בתחום ויש לה את הידע והכלים המתאימים. כמו כן, יש לבדוק שהיא פועלת באישור ופיקוח של משרד האוצר.

-עמלות וריביות – יש לבדוק את גובה העמלות והריביות. על כן, מומלץ לעשות סקר שוק בין מספר חברות ולנהל משא ומתן לגבי העמלות והריביות.

-המלצות וחוות דעת – בישראל פועלות לא מעט חברות המספקות שירותי ניכיון ועל כן, מומלץ מאוד לבדוק שיש המלצות על החברה. את ההמלצות ניתן לקרוא בדף העסקי בפייסבוק ובכרטיס העסק של החברה בגוגל. כמו כן, אפשר גם לבקש לדבר עם לקוחות החברה וכך לשמוע חוות דעת אמיתית.