משרד תיווך: איך בוחרים משרד תיווך שימכור עבורכם את הדירה?

אם אתם רוצים למכור נכס וכמו כן להיעזר במשרד תיווך שינהל את כל תהליך המכירה, כדאי שתבחרו נכון ממי לקחת את השירות. אז איך תדעו שבחרתם את משרד התיווך המתאים? המשיכו בקריאה ותוכלו לקרוא טיפים יעילים.

 

בחירת משרד תיווך

רובנו מעדיפים לנסות למכור את הנכס בעצמנו. יש איזושהי תקווה שהתהליך יהיה מהיר ונוכל להשלים את עסקת המכירה ללא צורך במתווך. הבעיה מתחילה כאשר אנו מבינים שזה לוקח יותר מדי זמן וכמו כן אין מספיק מתעניינים ואז יש צורך לפנות לשירותי תיווך.

אין ספק שכל מתווך יודע לנהל את תהליך המכירה בצורה מקצועית וכמו כן, יודע כיצד לפנות ללקוחות פוטנציאליים מתאימים. אז איך נדע לבחור מתווך דירות או משרד תיווך, עלינו להכיר קצת את התחום ולהיות מודעים לעובדה שהוא כולל את האפשרויות האלה:

-פנייה למתווך עצמאי שפועל בכוחות עצמו

-פנייה למשרד תיווך המאגד מספר מתווכים

-פנייה לרשת תיווך כלל ארצית עם מאגר של קונים

כל אפשרות שהוזכרה לעיל, כוללת בתוכה יתרונות וגם חסרונות. לדוגמה, אם נבחר לקחת שירות של מתוך דירות עצמאי, הרי שנזכה לרמת אמינות ומסירות גבוהה ומדוע? כי לאותו מתווך חשוב לשמור על שמו וכמו כן להגדיל את מספר הצלחותיו. מנגד, אם נבחר רשת תיווך, הרי שיכול להיות שהנכס יימכר מהר יותר וזאת בגלל שיש לאותה רשת כוח אדם גדול וגם יותר אמצעים.

 

החלטה על משרד תיווך על סמך פרמטרים שונים

עלינו לקחת בחשבון את הפרמטרים האלה:

-המהירות בה נרצה למכור את הנכס

-הסכום שנרצה לקבל על הנכס

אם אנו מעוניינים למכור את הנכס כמה שיותר מהר, אז נפנה מלכתחילה למשרד תיווך גדולים או לרשתות תיווך גדולות. מדוע? כי יש לאלה יכולת להגיע לקהל רוכשים שהינו גדול יחסית. אם אנו מעוניינים לקבל את הסכום הגבוה ביותר ואין לנו יכולת להתפשר עליו, אז נפנה למתווך מקומי. מתווך כזה יכול לשכנע את הרוכשים שהנכס שווה הרבה יותר וכמו כן יכול גם לציין את רמת הביקוש שיש לאזור בו נמצא הנכס.

 

סט כללים לקבלת ההחלטה הנכונה

לא משנה מה בסופו של דבר בחרנו, אם לקחת את השירות ממשרד תיווך בהרצליה או בכל מקום אחר, לקחת את השירות מרשת תיווך או אולי בכלל ממתווך עצמאי, עלינו ליישם את הכללים האלה:

-לבדוק את המוניטין וכמו כן לבדוק האם יש לקוחות מרוצים.

-לשכור שירותי תיווך מקומיים שיש להם פוטנציאל מכירה גבוה יותר.

-לבדוק את האמינות. מדובר על עסקה שהשווי שלה גבוה מאוד ואנו רוצים להיות בטוחים שאנשי המקצוע מהם ניקח את השירות הם אמינים וכאלה שאפשר לסמוך עליהם.

-לבדוק את נושא המסירות. צריך לבדוק כמה מאמץ ואיזה פעולות נעשות למען הלקוח שרוצה למכור את הנכס שלו.

-לבדוק שיש חיבור אמיתי והבנה של צרכי הלקוח

כאן גם נציין, שיש אינטרס משותף למוכר הדירה וכמו כן לאיש התיווך ומדוע? כי שניהם מעוניינים במכירת הנכס ושניהם רוצים להרוויח מהעסקה. קחו בחשבון, שאיש התיווך יהיה זכאי לעמלה של 2 אחוזים מגובה העסקה. כך שבתכל'ס, יש לו אינטרס למכור את הנכס בכמה שיותר כסף.

 

דברים נוספים שחשוב לבדוק

בחנו גם את הדברים הבאים:

-למתווך צריך להיות רישיון תיווך בתוקף. אם אין לו, עדיף שלא תיקחו את שירותיו.

-למתווך צריכות להיות מספר שנות וותק וכמו כן מספר הצלחות בתחום התיווך.

-המתווך צריך לפעול גם בערוצים טכנולוגיים הכולל, אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות וכו'.