טיפים קצרים וחשובים לכיול נכון

כאשר מדובר על כיול החשיבות היא בראש ובראשונה על כיול נכון ומדויק. חשוב מאוד לדעת איך מכיילים נכון מכשיר או מערכת כלשהי מכיוון שאם הכיול יעשה באופן חובבני או לא מוסמך – רוב הסיכויים שהוא יוביל לטעויות עתידיות מורכבות יותר.

כיול זו למעשה פרוצדורה של כיוון מכשירי מדידה שונים ונהוג לשאול האם חשוב לבצע את הכיול במעבדה מוסמכת או להסתפק בניסיון האישי שלכם? ובכן, התשובה היא חד משמעית – לא להתפשר על כיול במעבדה מוסמכת. לפניכם מספר טיפים קצרים אודות כיול

  1. בצעו כיול במועד שנקבע למכשיר

לכל מכשיר מדידה או לכל מערכת וכלי מדידה יש תוקף ותאריך אשר מציין כי צריך לכייל אותו. אם חורגים מן המועד שמצוין מסתכנים בכך שהמערכת או המכשיר לא יבצעו את הפעולה כראוי. לכן, חלק מתהליך התחזוקה של המכשיר הוא לבצע כיול בזמן.

  1. ביצוע כיול במעבדה מוסמכת בלבד

קיימים לא מעט אנשים אשר יצהירו כי הם אכן מבינים ויכולים לבצע כיול אך האמת היא שכיול צריך לבצע רק במעבדה מוסמכת מכיוון שבמעבדה יש אנשי מקצוע אשר מכירים את התחום, יודעים לבצע כיול של מגוון מכשירים ומספקים ללקוח נתונים ודוחות על התהליך. כפי שלא נהוג לחסוך או לזלזל בתחומים אחרים, כך גם בנושא הכיול – חשוב שהוא יתבצע על ידי מקצוענים תמיד.

  1. הכירו את המכשיר בו אתם משתמשים

מכשירי המדידה הם רבים ומגוונים, חלקם עושים רושם של מכשיר פשוט ונוח אך למעשה לכל מכשיר יש תכונות שונות. גם אם מדובר במכשיר מדידה קטן וקליל, חשוב לדעת איך הוא פועל וזאת בכדי לזהות ולו במעט את השגיאות או התקלות שעלולות לצוץ בו.

במידה ותדעו איך להשתמש נכון במכשיר, אתם תבצעו זאת לאורך זמן ותשמרו על כשירותו וכך גם תדעו לזהות אם יש צורך לשלוח אותו למעבדה מוסמכת.