יתרונותיו של פנל מבודד – הפתרון המושלם לבידוד מקצועי

כאשר יש צורך בשיפוצים הכוללים שימוש בבניה קלה, אין ספק שפנל מבודד הוא אחד האלמנטים הנוחים והשימושיים ביותר. למעשה, הוא יכול להתאים למגוון שיפוצים כמו, הרחבה של הגג, הוספה של חדר ועוד. אגב, פנל מבודד, בניגוד למה שאומרים עליו, הוא יציב וחזק ובאמצעותו ניתן לצור מבנה שיהיה יציב לטווח ארוך. אז מהו הפנל המבודד? מהם היתרונות שלו? איך משתמשים בו בכלל? על כל השאלות האלה, נענה במאמר שלפניכם…

מה זה פנלים מבודדים?

פנלים מבודדים הם לוחות המכילים שכבות של חומר קל וחזק. החומר הזה יכול להיות פח או אלומיניום. פנלים מבודדים מספקים רמה גבוהה של בידוד אקוסטי וגם בידוד תרמי. שימו לב, ככל שתבחרו פנל עבה יותר, כך גם תהנו מבידוד ברמה גבוהה יותר.

שימושים לפנלים מבודדים

ניתן לראות שימוש בפנלים מבודדים בבניה קלה אך לא רק. הם גם יתאימו למבנים נייחים, כאשר נרצה לסגור מרפסת, לבנות חדר מודולרי, לבצע הרחבות בניה למטרות שונות וכו'. לא חשוב לאיזו מטרה אתם בוחרים להשתמש בפנלים מבודדים, מדובר על פתרון יעיל ונקי.

בניית גגות עם פנלים מבודדים

באמצעות פנלים מבודדים, אפשר לסגור כל מבנה בקלות יחסית. הם ידידותיים לסביבה ונוחים לשימוש. קחו בחשבון, שאם הגג שלכם נדרש לשאת משקלים כבדים, אז מומלץ להוסיף קונסטרוקציה שתהיה מורכבת מאלומיניום ותחזיק היטב את הפנלים וכמו כן תספק להם את התמיכה המתאימה.

בניית יחידת דיור באמצעות שימוש בפנלים מבודדים

מדובר על אפשרות זולה ומהירה וזאת בהשוואה לשימוש בבניה מסורתית הכוללת בלוקים. העבודה מבוצעת בפועל על ידי העמדת עמודי תמיכה מברזל, כאשר לצידם מונחים הפנלים המבודדים. באופן הזה, המבנה שמתקבל הוא יציב ועמיד בפני פגעי מזג האוויר.

פנלים מבודדים – שלל יתרונות

יש מגוון יתרונות בהם לשימוש בפנלים מבודדים בהם:

-הוא ידידותי לסביבה

-הבניה היא נקיה וללא לכלוך ופסולת

-תהליך הבניה קצר ומהיר

-תהליך זול יחסית תודות לזמני העבודה הקצרים שמוקדשים לעבודת הבניה

-עמידות וחוזק לטווח ארוך

-אפשרות למגוון של עיצובים, גימורים וצבעים

איזה סוגים של פנלים מבודדים יש?

בגדול, חומר הבידוד הנמצא בתוך הפנלים המבודדים, עשוי להשתנות. כלומר, יש פנלים מבודדים עם בידוד של קלקר ויש אחרים עם חומרים מבודדים כמו, פוליאוריתן מוקצף או צמר סלעים.
בעלי המקצוע דווקא ממליצים על פנלים מבודדים המכילים קלקר. היתרונות כוללים רמת בידוד גבוהה וכמו כן עמידות גבוהה בפני שריפות. מנגד, פנלים מבודדים שעשויים פוליאוריתן מוקצף הם בעלי רמת צפיפות גבוהה ועל כן תכונה זו, מעניקה להם יתרון גדול. מעבר לכך, יש להם גם רמת בידוד תרמי גבוהה וכמו כן רמת אטימות גבוהה בפני נוזלים. לגבי הסוג האחרון, פנלים מבודדים עם צמר סלעים, ניתן לראות שיש להם רמת בידוד אקוסטי גבוהה וכמו כן רמה גבוהה של בידוד תרמי.

כמה עולה להתקין פנלים מבודדים?

המחיר משתנה על פי סוג הפנלים, סוג חומר הבידוד שנמצא בתוכם, רמת הבידוד הרצויה ועוד. קחו בחשבון שיש הבדל בין פנלים מבודדים שמיועדים לחיזוק הגג לבין כאלה שמיועדים לסגירה של מרפסת. ככל שהיקף העבודה יהיה גדול יותר, כך גם המחיר יהיה משתלם יותר.