לקחתם משכנתא? ומה לגבי ביטוח מבנה למשכנתא? כל התשובות במדריך המקיף

רכישת דירה היא אחד הרגעים המרגשים והמאושרים ביותר בחייו של איש או אישה ולא משנה אם הדירה נרכשה לבד או בזוג. לאחר רכישת הדירה מגיע גם השלב של לקיחת המשכנתא ואם אתם נמצאים במצב כלכלי ממוצע זו כנראה ההוצאה הגדולה ביותר שתשלמו במהלך חייכם. המשכנתא אומנם נשמעת כמו מילה מפחידה לחלק נכבד מהאנשים אבל אחרי שקצת נרגעים ויורדים לקרקע מבינים שבסך הכל מדובר בהלוואה גדולה ולא מעבר לכך.

השינוי בין משכנתא לבין הלוואה רגילה אחרת היא שהבנק דורש מכם לבטח את ההחזר שלכם וזה נעשה בעזרת ביטוח משכנתא שנחלק לשני חלקים: ביטוח חיים וביטוח מבנה. ביטוח חיים, על כמו כן הוא מכסה אתכם במקרה ואחד הלווים נפטר ובמקרה זה חברת הביטוח תשלם לבנק את היתרה שהתחייבתם לשלם. ביטוח מבנה למשכנתא מכסה אתכם במקרה של נזק למבנה וזה כולל גם רעידת אדמה, שיטפון, שריפה וכו'. שאנחנו לוקחים הלוואה גדולה כל כך ולהרבה מאוד שנים אנחנו חייבים לקחת בחשבון את כל הדברים שעלולים לקרות בדרך, אם אנחנו לא חושבים על העתיד אז הבנק מחייב אותנו לחשוב על העתיד ומכריח אותנו לבטח את עצמנו ואת המבנה שלנו לכל מקרה שלא יקרה.

שילמתם המון על הבית, אל תחסכו בביטוח

הבית או הדירה שרכשתם, ולא משנה אם מדובר בבית או דירה ישירות מהקבלן או שמדובר בבית או דירה קיימים זו כנראה ההוצאה הגדולה ביותר שהוצאתם עד כה. בניגוד לביטוחים אחרים שבהם אולי אפשר להתפשר או לבחור באופציה הפחות איכותית שזה מגיע לביטוח החיים או המבנה המחייב בביטוח המשכנתא עליכם לבחור בחברת ביטוח חזקה ואיתנה שתהיה לצידכם ברגע האמת ובמידה ואכן יקרה משהו בלתי צפוי.

ביטוח חיים למשכנתא או ביטוח מבנה למשכנתא של הפניקס זו הדרך הבטוחה שלכם להיות שלווים ורגועים שגם אם יקרה הנורא מכל עדיין תוכלו להתנחם בכך שיהיה מי שיעמוד לצידכם ברגעים הקשים. בני אדם לא אוהבים לחשוב על הגרוע מכל אבל דמיינו לעצמכם סיטואציה שבה ביתכם נפגע כתוצאה מכוח עליון כמו שריפה או מכת ברק ואתם אלו שצריכים לקחת אחריות, מדובר בסיטואציה שאינה תלויה בכל בשום צורה אבל אם בחרתם בחברת ביטוח לא אמינה אתם יכולים להיכנס לצרה אפילו יותר גדולה ממה שחשבתם תחילה. יש כאלה שיסתכלו על הביטוח שהם משלמים בכל חודש ויעקמו את האף על הוצאה נוספת שהם מחויבים לשלם, מי שקצת מבין בנושא ולא מוכן לקחת סיכונים מיותרים יבין שמדובר בביטוח חשוב ביותר וגם אם הוא לא היה חובה מומלץ מאוד היה לעשות אותו. ביטוח משכנתא זו הוצאה יחסית לא גבוהה אבל הוצאה שמבטיחה לכם עתיד הרבה יותר רגוע והרבה יותר בטוח ממה שהיה לכם בלעדיו.