נקודות חשובות לבחינת כדאיות ההשקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון

תחום ההשקעות של נכסים בנדל"ן ונושא השקעה בשוק ההון הם הנם שני תחומים אשר ללא ספק ניתרו גבוהה בשנים האחרונות ומעניינות את הציבור הרחב. בהתאם למצב הכלכלי המעט רעוע שיש לאנשים בארץ כיום הם מחפשים את ההשקעה הנכונה ביותר אשר תניב להם שקט כלכלי ומזומנים בחשבון הבנק. הם מחפשים דרכים להרוויח כסף רב בזמן קצר וללא מאמץ רב. לשם כך יש את מבחן הכדאיות: השקעה בנכסים בתחום הנדל"ן או השקעה בניירות ערך, מה מהם עדיף?

ההשקעה בנדל"ן

השקעה בנדל"ן היא הנה מעט פשוטה יותר מאשר ההשקעה בשוק ההון אך לפעמים ולעיתים מלווה ביותר סיכונים, רווחים בטווח ארוך יותר והאופציות הנכללות בתוך התחום הנן רבות יותר. השקעה בנדל"ן במשפט אחד פשוט היא הנה בעצם השקעה בנכס מסוים, כמו למשל דירה כלשהי, והשכרתה לאנשים אחרים. פעולה זו מכניסה תזרים פסיבי לכיס המשקיע שלימים תהיה רווח. השקעה בנדלן מלווה בלא מעט חוקים, עמידה בתקנים, בחירה נכונה של הנכס פוטנציאלי לרווח ועוד. נוסף לכל הנכס דורש לעתים תיקון, הרכבה ושיפוץ מחדש אשר צריכים להילקח בחשבון כהוצאות נוספות עבור המשקיעה. עם זאת לעתים מדובר בדרך פעולתם הקבועה של משקיעים רבים אשר באמצעות שיפוץ הנכס וחידושו הם מעלים את ערכו ומוכרים אותו ברווח מהיר.

כמו לכל ענף או תחום בחיינו גם להשקעה בנדל"ן יש יתרונות וחסרונות. ההשקעה בנדל"ן התפתחה מאוד בשנים האחרונות והפך פופולרי בקרב אנשים רבים. אפשרויות רכישה נפתחו גם בעבור אנשים פרטיים שאינם האמינו שיוכלו להשקיע בנדלן. כך למשל אנשים החלו להשקיע בנכסים בארץ ובחו"ל קשירת הזדמנויות וקשרים עם אנשי עסקים ויזמי נדלן מעבר לים.

השקעה בשוק ההון 

שוק ההון

שוק ההון או בשמו האחר השוק לניירות ערך, הוא בעצם תחום אשר עוסק בשוק של המניות ושל אגרות חוב שונות. כל אחד יכול להיכנס לתחום על ידי לימוד הענף. כך למשל תוכלו להירשם תחת  קטגורית לימודי שוק ההון במכללה האקדמית נתניה אשר מאפשרת גם למתחילים וגם למתקדמים בתחום להתמקצע ולהיכנס לעולם ניירות הערך. שוק ההון הנו נושא הנחשב כאלטרנטיבה מעולה ליצירה וניהול נכון ומסודר של המצב כלכלי באופן גבוה ומשמעותי ללא מאמץ רב כלל. למרות שניירות ערך הן בעצם תחום אשר מוסדות פיננסיים, חברות עסקיות ואפילו הממשלה מתעסקים וסוחרים בהם, גם לאנשים הפרטיים יש את האפשרות לקנות ניירות כמו לרכוש מניות, לרכוש את החוב של המניה, להחזיק באגרות חוב ובכך לבחור בהשקעה שתניב כסף בטווח זמן ארוך או קצר.

האפשרות הניתנת בעת לימודי שוק ההון מספקת לעתים שיפור במצב הכלכלי בטווח זמן קצר ונחשב להשקעה מניבה ביותר בעלת הסיכונים המועטים יותר. באמצעות לימוד התחום במכללה האקדמית נתניה תשפרו את סיכוייכם להשתלב בתחום ולהצליח בו.