מנכ"ל MSN נדל"ן גיל מולכו על מצב השוק

שוק הנדל"ן בישראל עומד על סף רתיחה. הנה מה שיש למנכ"ל המשותף של MSN נדל"ן גיל מולכו להגיד על זה

לא בכל יום יוצא לנו לשבת לשיחה עם אדם בכיר בענף הנדל"ן הישראלי. השבוע נועדנו עם גיל מולכו, אשר מעבר להיותו בעליה של חברת הנדל"ן הישראלית MSN ייזום ושיווק נדל"ן הוא גם משמש כמנכ"ל החברה בפועל ביחד עם רן צדיקריו.

שאלנו את גיל מה לדעתו צפוי לקרות למחירי הדיור, כעת לאחר שהממשלה החדשה ושר האוצר החדש, משה כחלון (אשר לפני הבחירות הבטיח לטפל בהורדת מחירי הדיור באופן אישי) נכנסו לתפקידם.

והנה תשובתו של גיל: "אני מאמין שיש בכוחה של הממשלה לטפל במחירי הדיור ולהביא לירידה משמעותית שלהם. התערבות רגולטורית היא בדיוק מה שהשוק צריך. אם אני הייתי שר האוצר 3 הצעדים הראשונים שהייתי עושה היו:

1. להגדיל את היצע הקרקעות לבנייה ע"י הפשרת קרקעות חדשות.

2. להתערב באופן פעיל בשוק התמ"א 38 וההתחדשות העירונית כך שתהליכים יזוזו מהר יותר והעיריות לא יוכלו לעקב פרויקטים מתוך שיקולים צרים, כפי שקורה היום.

3. מחזק את המודעות ליתרונות הרבים של קבוצות רכישה ומושך את השוק לכיוון שלהן.

3 הצעדים הללו יעזרו מאד בתור התחלה ועשויים להביא לירידה משמעותית במחירי הדיור."

הרשנו לעצמנו לשאול את מולכו שאלה נוספת: האם לדעתו כדאי לרוכשים ישראלים בעלי מספיק הון עצמי להמתין עם רכישת הדירה, או לקנות כבר עכשיו?

גיל השיב: "זה מאד תלוי במה שיעשו שר האוצר והממונים על פתרון משבר הדיור בישראל. בהנחה שכל הצעדים הנכונים ייתבצעו כמובן שעדיף לחכות עם הרכישה, אך בפועל אנחנו יודעים איך עובדים הדברים במדינת ישראל, וכנראה שבסוף במקום ירידת מחירים נקבל עליית מחירים נוספת. המלצתי: אם יש לכם את ההון העצמי הדרוש לרכישת בית בישראל – עשו זאת בהקדם."

גיל מולכו ברשתות החברתיות: פייסבוק | גוגל+ | טויטר | יוטיוב | אתר אינטרנט | Ynet

מנכ"לי msn גיל מולכו ורן צדיקריו